funkcje.aktualne-mapy.com.pl DKaren Poznań szlafroki producent polski producent bielizny

Biustonosz, aż trudno wyobrazić sobie współczesne kobiety bez tej części garderoby. Bardotka, push-up, fiszbiny, wersje bez szwowe, koronkowe czy sportowe, ogromny wybór modeli sprawia, że każda kobieta może wyeksponować swój biust w odpowiedni sposób. Elegancja, dobra prezencja, ale przede wszystkim komfort i wygoda, to cechy biustonosza na miarę dzisiejszych lat.

Jednak jak się okazuje ta część garderoby jeszcze przed stu laty miała zupełnie inny charakter. Jeszcze w starożytności pojawiały się elastyczne opaski, których celem było spłaszczenie sylwetki, która miała być bardziej męska. Podczas gdy szesnasty wiek był początkiem gorsetowej rewolucji.

www.klinika-orka.pl

Choć panowała moda na talię osy, to jednak nie ma co się oszukiwać cztery stulecia przyczyniły się do utrudnienia życia kobiet, a także deformacji żeber i problemów zdrowotnych. Dlatego też powstanie prototypu biustonosza, który w 1912 roku przybrał już miękką i wygodną formę, było największym patentem. Bardzo szybko pojawiło się wiele odmian znanych do dzisiaj modeli.