Wyprawa na kemping różni się od innych wyjazdów po różnymi względami. Wczasy pod namiotem mają swoich zwolenników, ale i przeciwników. Istnieje jednak wiele powodów, które mogą przekonać niezdecydowanych, do tego, by zabrali swój namiot i ruszyli na wycieczkę. Nocleg pod namiotem wyklucza konieczność poszukiwania obiektów noclegowych.

Nie musisz wcześniej rezerwować miejsc i dokonywać przedpłat. Kemping zapewni Ci niezależność. Sam decydujesz, ile czasu chcesz spędzić w danym miejscu. Nie gonią Cię żadne terminy.

Martwisz się o warunki, w których będziesz musiał przebywać? Nie panikuj. Wybierz takie kempingi, w których standardy sanitarne dorównują tym hotelowym. Nocowanie pod namiotem zapewnia przede wszystkim kontakt z naturą. Nic tak nie uspokaja jak wszechobecna zieleń i śpiew ptaków.

Możesz cieszyć się urokami przyrody i czuć się naprawdę wolnym. Taki sposób spędzania czasu pozwoli Ci się odprężyć i docenić małe przyjemności. Niewątpliwą zaletą jest cena. Kempingi są zazwyczaj tańsze niż pobyt w hotelu.

Poza tym, to doskonała okazja do poznania innych ludzi. Turyści przebywający na kempingach są zwykle otwarci i pomocni.