Plan ogrodu powinien najpierw sporządzić architekt Bydgoszcz z doświadczeniem w pracach ogrodowych.

Dom na kamiennej wyspie – nazywany przez jego twórców Wyspą Wielkanocną – to jeden z ciekawszych budynków w architekturze łotewskiej. Został on zaprojektowany przez zespół Zaigi Gaile, który jednak nie stworzył go od podstaw.

Inspirację i jednocześnie bazę stanowił istniejący już w tym miejscu budynek z lat 80. XX wieku, gdzie kiedyś była przetwórnia ryb.

Przebudowa domu obejmowała jego ocieplenie i pokrycie stalowymi płytami w rdzawym kolorze. O zachodzie elewacja mieni się różnymi kolorami dając niezapomniany efekt.

Wnętrze domu zostało podzielone na dwie części – jedną z nich jest salon, a druga z nich składa się z pięciu sypialni. Budynek z każdej strony otoczony jest Morzem Bałtyckim.

www.bieg-pastow.pl

Na uwagę zasługuje też fakt, iż jest to konstrukcja w pełni ekologiczna – czerpie ona ciepło z ziemi i zasilana jest dzięki pompie. Jak mówią sami architekci, którzy stworzyli domek, jest to doskonałe miejsce do odpoczynku od zatłoczonych ulic Rygi i innych łotewskich miast – nie sposób się z nimi nie zgodzić.