ipa3.org

Energia w domach przyszłości

żelbetowe elementy prefabrykowane hydraulik legionowo

Domy przyszłości to domy energooszczędne – żadna inna wizja domów przyszłej generacji nie jest tak pewna jak ta. Kluczową rolę w spełnieniu tego warunku będą odrywać nie tylko nowe materiały izolacyjne i ociepleniowe, ale również okna. Dzięki dostarczaniu większej ilości światła, domy będą potrzebować mniej energii elektrycznej.

Aby jednak nie narazić się na straty cieple okna muszą być perfekcyjne zamontowane – w przeciwnym razie będziemy musieli zmagać się z mostkami cieplnymi. Materiałem, który zapewne będzie wykorzystywany przy budowie domów będą ogniwa fotowoltaiczne. Dziś są one używane przy budowie wieżowców, ale w przyszłości mogą zastąpić dachówki.

www.ospanaswiecie.com.pl

Teraz jest to jeszcze technologia bardzo droga, na którą nie może pozwolić sobie każda osoba budująca dom. Jednak, jeśli utrzyma się dotychczasowy poziom spadku jej ceny – obecnie kształtujący się od 7 do 30% rocznie, najprawdopodobniej już wkrótce ulegnie rozpowszechnieniu. Możliwe jest także, że każdy z domów jednorodzinnych będzie w przyszłości posiadał własną, niewielką elektrownię.