Zazwyczaj jest tak, że najlepiej znamy tą religię, w której się wychowaliśmy, którą przekazywali nam rodzice. Jednak nie dążymy do tego, aby poznawać też te, które istnieją obok nas, chociaż w znacznej mierze, dzięki nim możemy poznać i lepiej zrozumieć myślenie innych osób. Dlatego też tak ważne jest to, abyśmy poznawali inne religie, zgłębiali ich tajemnice, żebyśmy szukali podobieństw i różnic, między nimi, a tą religią, w której się wychowaliśmy.

Niektóre to odłamy

Powinniśmy zdawać  sobie sprawę z tego, że część religii, tych najstarszych i które mają największą ilość wyznawców, jest do siebie bardzo podobna. Dzieje się tak dlatego, że wywodzą się one z tej samej kultury, tylko w pewnym momencie doszło do ich rozłamu. To oznacza, że jedne religie uznały jakieś rzeczy za prawdziwe, inne kategorycznie się im sprzeciwiły.

Dlatego chociaż część prawd powtarza się w jednej i drugiej religii, to jest również spora grupa takich prawd, które je dzielą. Czasami są to niewielkie rzeczy, czasami jednak różnice są tak znaczące, że trudno jest dojść do porozumienia.

www.pielegnujemyskore.pl

Trzeba mieć otwarty umysł

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wyznawcy innych religii, to tacy sami ludzie jak my.

Jednak ich religia może powodować, że w niektórych sytuacjach, będą mieli całkowicie odmienne zdanie i to także trzeba uszanować. Oczywiście łatwiej jest poznawać religię, która ma setki lat i wywodzi się z podobnego nurtu co nasza, jednak te bardziej odległe, te które powstały stosunkowo niedawno, także warto poznać. Wówczas będziemy mieli większą szansę na to, że uda nam się nawiązać kontakt z ich wyznawcami, a jeśli będziemy znali ich religię, to łatwiej będzie nam się z nimi porozumiewać.

Dlatego też warto szukać odpowiednich książek i stron w internecie. Religia jest ważną częścią ludzkiego życia, dlatego też, tak wielu ludzi nie potrafi sobie wyobrazić bez niej życia. To powoduje, że pojawiają się kolejne pokolenia, a religia nadal trwa, bo ludzie potrzebują odniesienia do czegoś, co jest od nich silniejsze.