www.hectorfaubel.net

Oczywiście, nie da się stworzyć jednego portretu psychologicznego dla wszystkich internetowych hakerów, bo są to zwyczajnie bardzo różni ludzie. Zdaje się jednak, że przynajmniej umownie można przypisać im kilka podstawowych cech. Z pewnością, są to ludzie bardzo utalentowani, dla których komputer i świat Internetu nie mają tajemnic.

Do tego, żeby dokonywać skutecznych ataków w sieci potrzebna jest niebywała inteligencja, no i specjalistyczna wiedza. Dowodem na to może być chociażby fakt, że wielu dawniejszych hakerów znajduje potem zatrudnienie na poważnych stanowiskach w potężnych firmach z branży IT i z innych branż. Bez wątpienia, są to również ludzie odważni, ponieważ często sporo ryzykują.

www.city-led.pl

Można również mieć pewne zastrzeżenia do zasad moralnych, którymi się kierują. Hakerstwo jest przecież nie tylko łamaniem prawa, ale często również szkodzeniem innym ludziom i podmiotom zbiorowym (firmom, rządom czy też innego rodzaju instytucjom). Dawniej hakerami byli głównie ludzie młodzi, ale dzisiaj średnia wieku jest już chyba nieco wyższa.

Posted in: IT