ipa3.org

Kim są hakerzy?

sklepy samoobsługowe https://www.comarch.pl/

Oczywiście, nie da się stworzyć jednego portretu psychologicznego dla wszystkich internetowych hakerów, bo są to zwyczajnie bardzo różni ludzie. Zdaje się jednak, że przynajmniej umownie można przypisać im kilka podstawowych cech. Z pewnością, są to ludzie bardzo utalentowani, dla których komputer i świat Internetu nie mają tajemnic.

Do tego, żeby dokonywać skutecznych ataków w sieci potrzebna jest niebywała inteligencja, no i specjalistyczna wiedza. Dowodem na to może być chociażby fakt, że wielu dawniejszych hakerów znajduje potem zatrudnienie na poważnych stanowiskach w potężnych firmach z branży IT i z innych branż. Bez wątpienia, są to również ludzie odważni, ponieważ często sporo ryzykują.

www.city-led.pl

Można również mieć pewne zastrzeżenia do zasad moralnych, którymi się kierują. Hakerstwo jest przecież nie tylko łamaniem prawa, ale często również szkodzeniem innym ludziom i podmiotom zbiorowym (firmom, rządom czy też innego rodzaju instytucjom). Dawniej hakerami byli głównie ludzie młodzi, ale dzisiaj średnia wieku jest już chyba nieco wyższa.