ipa3.org

Książki z iBookstore

www.laboratoire.pl gazomierz miechowy cena

Dynamiczny rozwój informatyki oraz rosnąca popularność smartfonów czy tabletów spowodowały, że ludzie zaczęli szukać alternatyw dla papierowych książek. Kiedy na rynku pojawiły się pierwsze e-booki czytelnicy odkryli, że nie muszą brać ze sobą całej biblioteki, by czytać w podróży, na wakacjach czy w drodze na uczelnię. Zaczęła się cyfrowa, książkowa rewolucja.

Na rynku pojawiły się specjalne czytniki do elektronicznych książek, w tym celu można wykorzystywać również tablety oraz smartfony. Pozostaje pytanie, skąd brać poszczególne tytuły. Otóż firma Apple stworzyła jedną z największych internetowych księgarń, w której można nabyć tysiące pozycji.

Początkowo usługa ta była dostępna jedynie dla konsumentów ze Stanów Zjednoczonych, jednak w tej chwili mogą z niej korzystać mieszkańcy państw, dla których uruchomiono dostęp do App Store. Książki są dostarczane do aplikacji iBooks, która działa na systemach iOS i OS X. Ich dystrybucja odbywa się poprzez pliki typu EPUB (otwarty standard oparty o język XML).

Usługa jest aktywna od kwietnia 2010 roku.