ipa3.org

Kult „jabłka” w USA

https://hasztagujemy.pl/ https://wza-online.pl/

Amerykanie potrafią szanować i doceniać własne marki. Są z nich dumni również dlatego, że wiele z nich doskonale radzi sobie na zagranicznych rynkach.

Ekonomiści i socjolodzy, także ci niezbyt przychylni Ameryce, zwracają uwagę, że to jedno z narzędzi globalnej ekspansji w wykonaniu Stanów Zjednoczonych. Poprzez kulturę masową, kino, muzykę, a także sprzęt elektroniczny i oprogramowanie amerykański styl życia zatacza coraz szersze kręgi.

www.rostowski.info

Kapitał zza oceanu ma się bardzo dobrze w Europie czy w Azji, ponieważ jest popyt na tamtejsze produkty. Na przestrzeni około 30 lat Apple zyskało w USA status marki kultowej.

Nawet pierwsze komputery osobiste wytwarzane przez firmę Jobsa wciąż cieszą się uznaniem miłośników techniki i osiągają wysokie ceny na internetowych aukcjach. Do tego należy jeszcze dodać wszelkie marketingowe sztuczki, o których wspominaliśmy wyżej i o których napiszemy w kolejnych tekstach.

Idąc ulicą typowego amerykańskiego miasta spotkamy przede wszystkim ludzi rozmawiających przez iPhone lub przeglądającego w nim internet.