ipa3.org

Pamiętaj o dokumentach i danych informacyjnych

projekty mieszkań warszawa

Wybierając się w podróż z rodziną, zarówno jeżeli pod twoją opieką będą dzieci jak i osoby starsze, musisz pamiętać o zabraniu kilku dokumentów, które okażą się potrzebne lub nawet niezbędne w trakcie wyjazdu. Jeżeli mowa o dziecku to konieczne jest wyrobienie mu paszportu lub tymczasowego dowodu osobistego, jeżeli kwestia dotyczy wyjazdów zagranicznych.

Jeżeli dziecko jest uczulone na jakiekolwiek leki to warto, aby informację o tym mieć zawsze przy sobie i podać ją lekarzowi w razie konieczności. Dobrym rozwiązaniem jest także zawieszenie dziecku na szyi plakietki z numerami kontaktowymi do rodziców.

To na wypadek, gdyby dziecko zgubiło się na lotnisku lub dworcu. W przypadku wyjazdów z osobami starszymi ważne jest, by zadbać o to, by miały ze sobą dowód tożsamości.

Jeżeli wasza podróż będzie opierała się w dużej mierze na pieszych wycieczkach i zwiedzaniu to zadbaj też o to, by osoba starsza miała przy sobie zawsze pakiet niezbędnych numerów telefonu. W przypadku zgubienia się przyda się numer do ciebie lub do innej osoby z rodziny.