ipa3.org

Sosna. Tanie drewno?

https://www.ajanpolska.pl/ bramy szybkobieżne

Wśród drewnianych mebli, produkty sosnowe można spotkać szczególnie często. Sosna jest materiałem, po który chętnie sięgają zarówno producenci, jak i nabywcy. Co się kryje za popularnością tego gatunku? Nie bez znaczenia na pewno jest cena.

Sosna jest stosunkowo tania. Czy jednak oznacza to niską jakość? Niekoniecznie. Sosna jest tańsza niż buk czy dąb, ale wciąż jest to drewno.

www.flopharma.pl

To znaczy, że jeśli chcesz kupić meble z naturalnego surowca, a jednocześnie masz ograniczony budżet sosna będzie trafnym wyborem. Na pewno zaprezentuje się lepiej niż meble z materiałów drewnopochodnych. A jeśli odpowiednio o nią zadbasz, posłuży wiele lat.

Warto przy tym pamiętać, że niższa cena sosny ma swoje podłoże w postaci jej gorszej wytrzymałości. W porównaniu z innymi gatunkami, z których wykonuje się meble, sosna jest dość miękka. Sprawdzi się w większości przypadków, ale np.

może nie przetrwać w pokoju dziecięcym. Mogą pojawić się odbicia lub zarysowania, które sprawią, że mebel nie będzie już wyglądać tak dobrze.