ipa3.org

System WMS

tłumaczenia techniczne - Summalinguae.com hale Thermohall

System WMS, czyli Warehouse Management System to program służący do zarządzania ruchem dóbr, czyli produktów znajdujących się w magazynach oraz składach. Najczęściej wykorzystywany jest w logistyce, a jego potoczna nazwa to System do obsługi magazynu wysokiego składu.

Tego typu systemy WMS zarządzają oraz koordynują pracę w magazynach. Są to specjalnie projektowane systemy informatyczne na potrzeby logistyczne, mające na celu usprawnianie wszelkich procesów, które mają miejsce w magazynach.

www.hokej.podhale.pl

System zbiera informacje na temat stanu produktów, a następnie na podstawie specjalnych kryteriów przedstawia i umożliwia usprawnienie każdej serii oraz partii towarów, a nawet pojedynczej paczki. Aby system działał poprawnie, każdy towar znajdujący się na magazynie musi posiadać specjalną etykietę, którą nakleja się w momencie przyjmowania towaru na stan.

Zawarte na niej informacje pozwalają wprowadzić odpowiednie dane do systemu, a co za tym idzie, pozwalają na ekonomiczne rozmieszczenie paczek. WMS ma funkcję generowania etykiet do małych i dużych magazynów przechowujących towary.