ipa3.org

Systemy transakcyjne

Do obsługi systemów transakcyjnych nie jest wymagany najnowszy sprzęt ani specjalistyczne oprogramowanie. Każdy obecnie dostępny na rynku komputer może zostać wykorzystany w tym celu. Z reguły nie wymagają one dużej ilości szybkiej pamięci oraz pojemnych dysków.

Istnieją jednak na rynku bardziej rozbudowane systemy transakcyjne, które wymagają wysokiej klasy komputerów ze specjalnie dobranymi podzespołami. Kluczowe znaczenie ma szybkość oraz rozmiar zamontowanej pamięci masowej. Do tego typu pamięci należą różnej klasy dyski.

Wiele z systemów transakcyjnych wspomaga funkcjonowanie organizacji na wiele sposobów. Jednym z nich jest realizacja funkcji ewidencyjno-sprawozdawczej oraz analiza ekonomiczna. Do analizy zalicza się rachunkowość, finanse, gospodarkę kadrową oraz obsługę funkcji logistycznych.

Dzięki tak wyspecjalizowanemu oprogramowaniu firma otrzymuje gotowe dane wyjściowe na podstawie których podejmowane są kluczowe decyzje. Mimo, iż wszelkie operacje wykonywane są przez komputer i oprogramowanie, nadal wymagana jest ingerencja.