ipa3.org

Wagon przerobiony na domek

https://jandach.pl/pl/deweloper-bnin zarządzanie nieruchomościami łódź

Idąc tropem wytyczonym przez „wóz Drzymały” oraz domki holenderskie możemy pokusić się o jeszcze jedną bardzo ciekawą koncepcję na nietypowy dom. Jest to koncepcja, która przez pewną liczbę osób została wdrożona w życie. Mowa o wagonach kolejowych przerabianych na lokal mieszkalny.

prapa

Co jakiś czas kolej wystawia na sprzedaż stare wagony, które wyszły z użycia i nie będą już poruszać się po torach. Czasami są one zwyczajnie złomowane i przy odrobinie szczęścia oraz uzyskaniu pozwoleń można nawet zdobyć je za darmo. Wagon jest dość wąski, ale długi, dlatego daje całkiem ciekawe możliwości w zakresie jego aranżacji i wyposażenia.

Tak naprawdę bez większego kłopotu można zapewnić w nim wszystkie niezbędne pomieszczenia, takie jak pokoje, sypialnie, łazienka i kuchnia. Korytarz prowadzący do poszczególnych przedziałów stanie się odtąd korytarzem domowym, a łącząc przedziały ze sobą można uzyskać ciekawą przestrzeń. Po rozwiązaniu problemów związanych z izolacją cieplną, ogrzewaniem oraz mediami wagon może stać się nietypowym i w pełni funkcjonalnym domem.