ipa3.org

Wyspa na granicy dwóch płyt oceanicznych – Islandia

domy mieszkania zalasewo

Dlaczego warto urządzić sobie wyprawę do Islandii i dlaczego może to być wyprawa życia? Bo to naprawdę niesamowity kraj z niesamowitą kulturą, nastawieniem do życia, ludźmi, tradycjami, kuchnią, pejzażami. Przedstawiamy najważniejsze turystyczne atrakcje tego pięknego zakątka świata. Islandia jest niejako miejscem symbolicznym.

Przez wyspę przebiegają bowem granice dwóch płyt oceanicznych – północnoamerykańskiej i euroazjatyckiej. Te niezwykłe okoliczności przyrody wpływają na powstawanie wulkanów, gejzerów i ciepłych źródeł. Pogoda na Islandii jest iście kapryśna.

Nie wpływa to jednak negatywnie na mieszkańców wyspy. Rdzenni mieszkańczy zdają się być pogodni i naprawdę pozytywnie nastawieni do świata. Podczas podróży do Islandii warto oczywiście zwiedzić jej stolicę, jednak tak naprawdę najwspanialsze wspomnienia będą się wiązać z wypadami poza miasto.

Iście filmowe widoki nie pozwolą o sobie zapomnieć przez długi czas! Jeśli jeszcze się wahacie – możemy z pełną odpowiedzialnością polecić tę cudowną wycieczkę.