ipa3.org

Życie na wodzie

ogrody zimowe producent domy blisko centrum gdańsk

Ciekawym pomysłem na nietypowy dom jest zlokalizowanie go na wodzie w postaci pływającej. Niektórym osobom udaje się takie marzenie spełnić, co nie zawsze jest łatwe.

Trzeba bowiem pokonać nie tylko przeszkody natury technicznej, ale również ścierać się z urzędniczą mentalnością, co bywa wyzwaniem najpoważniejszym. Przykład takiego wodnego domu mamy również w Polsce i poświęcimy mu oddzielny wpis.

Znanym i dość szeroko praktykowanym w Stanach Zjednoczonych sposobem na to, by zamieszkać poza stałym lądem jest skorzystanie z jachtu. Dostępne są jachty kompleksowo wyposażone, w których można mieszkać jak w domu.

Jest tam kuchnia i łazienka, są pokoje i sypialnie. Równocześnie jest możliwość pływania po morskich wodach, co dla niektórych jest spełnieniem wielu marzeń naraz.

Statki wodne spełniające funkcje mieszkalne są zazwyczaj przycumowane w porcie lub przystani, skąd mogą czerpać media. Innym, ambitniejszym pomysłem, jest zbudowanie domu w postaci barki unoszącej się na powierzchni wody tuż przy brzegu rzeki lub jeziora.