ipa3.org

Jak poprawnie naklejać taśmę piankową do rolet?

https://www.hkl.pl/ dekarbud.pl

Coraz więcej ludzi decyduje się skorzystać ze specjalnych taśm samoprzylepnych, aby wykonać niewielkie prace w swoim domu. To właśnie z nich korzystamy, kiedy chcemy przyczepić lustro, obrazek, wieszak czy roletę okienną, ale jednocześnie nie chcemy nic wiercić czy wbijać gwoździ, ponieważ nie chcemy zostawiać żadnych trwałych śladów po naszych działaniach. Tego typu taśmy samoprzylepne oferowane są w różnych rodzajach, a to oznacza, że zawsze powinniśmy się upewnić, że wybieramy taką, która powstała specjalnie do takich prac, przy jakich chcemy je wykorzystać.

Jednak dobór odpowiedniej taśmy to nie wszystko. Jeszcze musimy wiedzieć w jaki sposób ją prawidłowo zamontować, aby mieć gwarancję, że przymocowany przedmiot będzie się trzymał i nic się z nim nie będzie działo.

www.bvp-sidir.pl

Jak zamontować rolety?

Zdecydowaliśmy się na zakup rolet wewnętrznych i teraz chcemy je zamocować? Nie chcemy do tego używać żadnych gwoździ czy śrubek, bo nie chcemy niszczyć okna, ale jednocześnie chcemy mieć pewność, że zamocowana przez nas roleta okienna będzie wytrzymała i solidna? Jeśli tak, to warto spojrzeć na specjalną taśmę piankową do rolet.

Posiada ona bardzo wytrzymały klej, a to oznacza, że jeśli wszystko zrobimy tak jak należy, będzie się ona trzymała okna przez wiele lat i nie będziemy musieli się martwić tym, że zamocowana przez nas roleta odpadnie. Jednak żeby taka taśma piankowa do rolet spełniła swoje zadanie, musimy najpierw się dowiedzieć, w jaki sposób ją prawidłowo przymocować. Jak się okazuje, to znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

Na to zwróćmy uwagę

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby powierzchnia, do której chcemy przyczepić taką taśmę piankową do rolet była odpowiednio oczyszczona. To oznacza, że najpierw powinniśmy ją przetrzeć płynem do odtłuszczania i dokładnie osuszyć. Następnie powoli musimy przyklejać taką taśmę piankową do rolet, pilnując aby cały czas była ona prosto, bo tylko wówczas roleta będzie się trzymała i co więcej, dobrze prezentowała.

Musimy być tutaj bardzo ostrożni, bo o ile od razu po przyłożeniu będziemy mogli jeszcze taką taśmę piankową odkleić i przesunąć, o tyle po jej przyduszeniu już jej nie odkleimy. Dlatego też warto na to poświęcić trochę czasu, tak aby się nie spieszyć i mieć pewność, że wszystko zrobimy dokładnie tak jak powinniśmy. Taśmy piankowe do rolet są bardzo wytrzymałe, a do tego proste w montażu.

Jednak warto najpierw sprawdzić, jak powinniśmy je zamocować, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie dobrze spełnią swoje zadanie.